top of page
IC_logo_final.png

XENONOVÁ TERAPIE

Vyzkoušejte nejslibnější techniku 21. století a nabijte svůj život novou silou

About
Xenonová inhalační terapie,
co můžete očekávat?

Využití Xenonu v medicíně má již letitou tradici především v Rusku, odkud se postupně rozšiřuje do celého světa. Již za války byl používán k léčení posttraumatických stresů a k rychlejšímu uzdravení vojáků. Dlouholetá praxe ukázala, že Xenon má obrovský léčebný potenciál při řešení celé řady problematik v lidském těle a dnes je využíván na řadě západoevropských klinik pro své posilující a omlazující účinky na celý organizmus.

V České republice jako první upozornil na tuto terapii biolog a výzkumník Petr Chobot. Nyní se u nás tato technika začíná etablovat v širším měřítku a Inca Medica je vlajkovou lodí skutečně profesionálního prostředí, které zasazuje terapii do většího rámce další nadstandardní péče.

A jaké jsou účinky ozdravné Xenonové kůry? V první řadě Xenon velmi pozitivně ovlivňuje krevní oběh a kompletní kardiovaskulární systém, čímž revitalizuje všechny tělesné orgány. Zlepšená mikrocirkulace krve  pomáhá odstraňovat následky mozkové mrtvice a srdečního infarktu. Stabilizuje centrální hemodynamiku, zlepšuje perfúzi myokardu a má antiarytmické vlastnosti. Xenon se také používá při léčbě obstrukčních a restriktivních onemocnění plic a to pro jeho schopnost zlepšit prostupnost alveolární-kapilární membrány a uvolnit hladké svalstvo.

Xenon má mimořádnou schopnost odstraňovat deprese a stres. Dokáže blokovat překyselení organismu a snižovat aktivitu stresových hormonů. Odstraňuje poruchy psychické adaptace v nejširším slova smyslu, jelikož koriguje mozkové dysfunkce. Xenon zastavuje úzkostné stavy, psychosomatické potíže ale i další fyzické bolesti. Co je také důležité - zkvalitňuje spánek a přirozeně odbourává nespavost. 

Velmi výrazně se terapie Xenonem uplatňuje při léčbě závislostí na alkoholu i syntetických preparátech různého původu. Zmírňuje abstinenční příznaky a díky posílení psychické odolnosti a vlastní vůle zbavuje nutkavého "bažení" po další dávce až do úplného vymizení. V těchto případech sestavujeme individuální intenzivní inhlační plán.

Inhalace xenonu významně nabíjí novou životní silou. Člověk se po xenonové terapii cítí ještě dlouhou dobu jako "znovuzrozený". Cítí se až euforicky a díky intenzivně oživené mentální síle je schopný rychlým způsobem řešit dlouho stagnující oblasti svého života. Stimuluje se imunita, fyzická i sportovní výkonnost a rychleji probíhají rekonvalescence po úrazech. Reálně se zlepšuje paměť a mozková aktivita při učení či v zaměstnání.

 Mnoho pacientů potvrzuje, že Xenonová inhalace neuvěřitelně rychle posouvá také jejich spirituální vývoj. Meditační práce a hloubka vědomí se zintenzivní na několik dnů až týdnů. Usnadňuje vstup do vnitřního klidu i cílené exteriorizace. Tělo se harmonizuje pro duchovní růst. 

Mechanismus působení xenonu je ve skutečnosti stále trochu záhadou. Chemicky s tělem fakticky neinteraguje, přesto jsou jeho účinky patrné a měřitelné již po jednom 30-ti minutovém sezení. Víme, že inertní plyny vytvářejí podmínky pro normalizaci obsahu plynů v arteriální krvi a pozitivně působí na transport kyslíku v organismu. Ovšem léčebný vliv xenonu na náš organizmus je tak obrovský a mimořádný, že toto vysvětlení zdaleka nepostačuje a výzkum této látky dodnes není u konce. 

 

Xenonu se opravdu není potřeba bát a občasné informační hysterie nejsou na místě. Jedná se o vzácný plyn 18. skupiny periodické tabulky, který nepodléhá biologické transformaci a jeho energie je spotřebovávána postupně - až několik dní. Na rozdíl od jiných farmaceutických látek používaných v medicíně, je absolutně netoxický, nezpůsobuje alergie ani kardio depresivní účinky, neovlivňuje morfologické složení, koagulaci krve ani nevyvolává negativní reakce imunitního systému.

Příznivé účinky Xenonu

Mozková činnost 

Pozitivně ovlivňuje mozkovou činnost, zvyšuje koncentraci i celkovou výkonnost.

Deprese

Snižuje úzkosti, deprese,

a podráždenost. Napomáhá celkové duševní pohodě.

Rehabilitace

Pomáhá při rekonvalescenci po úrazech a operacích, urychluje zotavení.

Omlazení

Významný rejuvenační efekt nastává díky energetickému impulsu a detoxikaci všech tělesných tkání vč. pleti.

Sport

Zvyšuje výkonnost při sportu

a fyzické práci, zlepšuje látkovou výměnu.

Únava a stres

Je vhodný pro trpící chronickým únavovým syndromem.

Závislosti

Rychlá redukce abstinenčních příznaků, regenerace organismu a psychiky narušené závislostním myšlením a chováním.

Spirituální rozvoj

Prohlubuje intenzitu vědomí a zlepšuje meditaci a umožňuje bdělé snění.

Celkové zdraví

Blahodárně působí na imunitu a zlepšuje zdraví po všech stránkach.

INFORMACE KE

XENONOVÉ TERAPII 

Terapie probíhá vleže (nebo dle přání), můžete si přinést šátek přes oči pro Vaše větší uvolnění. Doba terapie je cca 25 minut a dávka Xenonu se Vám bude postupně zvyšovat podle Vašich reakcí. Ozdravný proces začíná na 10% Xe. Terapie je velmi příjemná a nemusíte se na ní nijak speciálně připravovat. 

Před terapií 2 hodiny nejezte a pijte méně. Muži by se měli oholit z důvodu přilnavosti masky. Nepohyblivé osoby vždy jen v doprovodu, bezbariérový vstup je možný po dohodě. Vstup až od 18 let a těhotné jen do 3 měsíce těhotenství.

Pozor! Xenonová inhalace není vhodná při těchto obtížích: 

· Onemocnění dýchacích cest – akutní infekce

· Zvýšená krvácivost 

· Krvácení (např. krvácivé vředy, hemoroidy apod.) 

· Onemocnění s jasnou bradykardií (zpomalený puls) 

· Onemocnění srdce 

· Kardiostimulátor, bypass 

· Stav po mrtvici a po infarktu myokardu (až po 6 měs.)

· Nestabilní angina pectoris 

· Astma bronchiale v akutní fázi, rozedma plic 

· Stav po prodělaném pneumothoraxu 

· Infekční onemocnění doprovázené vysokou horečkou 

· Onemocnění CNS s poruchami dýchacího centra
(amyotrofická skleróza, rozsáhlé následky encefalitidy, kvadruplegie…)
· Zvýšený nitrolební tlak 

· Akutní úrazy krční a hrudní páteře 

· Akutní intoxikace alkoholem, hypnotiky a narkotiky

· Schizofrenie a těžké psychické poruchy

· Poruchy autistického spektra (vyjma Aspergerova s.)

· Individuální přecitlivělost na xenon 

· Těhotenství a období šestinedělí 

· Věk do 18 let

Xe

REZERVACE

Chcete se objednat na xenonovou terapii? Využijte náš rezervační formulář a zajistěte si místo sami v termínu, který Vám bude vyhovovat. Každou hodinu probíhají současně 2 terapie (2 obsazená lůžka). Pokud tedy chcete jít např. s přítelem současně, obsaďte lůžko I a lůžko II ve stejnou hodinu. Po třech sezeních a dohodě s terapeutem je možné zvýšit koncentraci podávaného xenonu (18–25 %).

 

Terapie jsou fyzicky nenáročné a po výkonu můžete do cca 1 hodiny vykonávat běžné činnosti. Nezapomeňte prosím dodržet 2 hodinový půst před příchodem na terapii.

Zrušení rezervace – Prosíme klienty, potřebují z jakéhokoliv důvodu rezervaci zrušit, aby tak včas učinili

skrze odkaz, který najdete v emailu "Poděkování za rezervaci" a to nejpozději 2 dny před terapií.

V případě nedostavení se bez omluvy je účtována 1000,-Kč pokuta.

Xe_360x360.jpg

xenonová terapie
+JEJÍ KOMBINACE

1 hod   |   od 2250 Kč

* platba na místě hotově či kartou

CENÍK

Standardní cena za xenonovou terapii je 2250 Kč (do 1,5 litrů Xe). Při vyšší spotřebě Xenonu jsou ceny rozepsané níže:

 

1,5 litrů Xe – 2 250 Kč

2 litry Xe - 3 000 Kč

2,5 litrů Xe – 3 750 Kč

3 litry Xe – 4 500 Kč

3,5 litry Xe – 5 250 Kč

4 litry Xe – 6 000 Kč

4,5 litrů Xe – 6 750 Kč

5 litrů Xe – 7 500 Kč

Z hygienických důvodů je nutné si u nás zakoupit osobní masku za 100 Kč a jednorázový filtr FFP3 za 50 Kč.

XENON + KYSLÍK

Xenon a Kyslík - 20min. + 20 min = 200Kč + cena Xenonu dle spotřeby

Xe Ceník
bottom of page